הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר

מהי פיגמנטציה

פיגמנטציה או בשפה המדעית היפר פיגמנטציה, היא תופעה עורית שכיחה שבגינה נוצרים כתמי צבע על גבי העור. תופעה זו נגרמת בשל ייצור יתר של מלנין בעור. המלנין הוא חומר הנמצא בתוך תאים בשכבת העור החיצונית שלנו-האפידרמיס, בתאים הנקראים מלנוציטים. כאשר מתחיל תהליך של ייצור יתר של מלנין, מתחילים להופיע כתמי פיגמנטציה על גבי העור.

כתמי פיגמנטציה נפוצים מאוד בקרב נשים בהיריון, בעיקר באזור המצח. כתמים אלה נקראים מלזמה הידועה גם בשמה . קל מאוד לזהותם מכיוון שרוב אזור המצח שלהן הופך להיות חום כהה יותר מצבע העור הרגיל, והדבר נראה כמו כתם קפה על פניהן. הכתם הנו סימטרי ומופיע באזור המצח והלחיים, והוא מופיע בעיקר בקרב נשים הרות צעירות.

הגורמים המשפיעים על תהליך הפיגמנטציה

ישנם שני גורמים מרכזיים המשפיעים על היווצרות הפיגמנטציה בעור:

  1. גורמים תורשתיים- גורמים ביולוגיים משתנים השונים בין אדם אחד למשנהו.
  2. גורמים סביבתיים- השפעה סביבתית חיצונית על עורנו

הגורמים התורשתיים הם מולדים וטבועים בחומר הגנטי שלנו בDNA ואינם ניתנים לשינוי. הגורמים הסביבתיים הם אלה שניתן לשלוט עליהם ולהקל על התופעה. בין גורמים אלה נכללים : שימוש בהורמונים ותרופות, חשיפה מוגברת לקרינת השמש, נמשים על גבי העור, כתמי גיל (Lentigines) בעיקר בקרב אנשים מבוגרים וכמו שהזכרנו ובעקבות התקופה ההורמונלית- היריון.

טיפול חיצוני ומניעתי

רצוי לזכור כי ניתן לשלוט על הגורמים הסביבתיים שלנו ובכך להקטין את הסיכוי להיווצרותם של כתמי פיגמנטציה נוספים. כיצד נעשה זאת ומה ימנע התווספותם של כתמים נוספים:

אך מה לעשות אם כבר נקטתם בכל אמצעי ההימנעות ועדיין הכתמים ישנם?
האם ניתן להעלים אותם?  התשובה לכך היא כן.

הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר- ד"ר ויטה יעקובלב

אנחנו מבינים עד כמה חשוב לכם המראה האסתטי. חשוב לכם להיראות במיטבכם נטולי כתמים באזורים שונים בגוף לא במצח,לא בפנים ובכלל לא באזורים שבדרך כלל חשופים.

אצלנו ניתן לבצע הסרת כתמי פיגמנטציה באמצעות מכשור לייזר חדיש ובטכנולוגיה חדשנית אשר אינה פוגעת בעורכם ומעלימה את הכתמים במהירות וביעילות.

על ההליך בקצרה

הטיפול בלייזר הנו קל פשוט. אנו משתמשים בקרן לייזר מסוג CO2 אשר חודרת לעומקים הרצויים בעור הן בשכבת העור החיצונית (הדרמיס) והן לשכבת העור הפנימית (האפידרמיס). קרן הלייזר גורמת להתקלפותה של שכבת העור שהכילה את הכתמים, ובכך למעשה מייצרת שכבת עור בריאה וחדשה אשר אינה כוללת את פיגמנט הצבע של העור שהתקלף. החום המגיע מהלייזר יוצר תהליך של חימום וגירוי של תאי הקולגן. התוצאה שהיא תופעת לוואי חיובית גורמת לעור להתחדש, תאי הקולגן נמתחים והעור מתמצק, והודות לכל אלה הוא  נראה טוב יפה ומתוח. כתמי ההיפר פיגמנטציה נעלמים כלא היו.

תוצאות טובות רק אצל המומחים

רוצים לראות תוצאות וליהנות מטיפול איכותי שיעשה את השינוי במהירות וביעילות? כדי שזה יקרה, חשוב לפנות רק למומחים בתחום. רצוי לפנות לקליניקה עתירת ניסיון בתחום האסתטיקה הרפואית, כזו שיש בה פיקוח על כל הליך ועם תמיכה מלאה.
אנחנו כאן בשבילכם

הנה כמה סיבות למה לבחור בנו

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצידכם. צרו קשר עוד היום ונוכל לתת לכם תשובות לכול השאלות. לפרטים צרו איתנו קשר.